18 آذر 1400 06:45

قیمت عمده و نحوه خرید ادویه جات

برای رستوران‌ها، کافه‌ها و همین‌طور فست‌فودها قطعاً قیمت ادویه و نحوه خرید آن به‌صورت عمده و با بهترین نرخ و در مناسب‌ترین حالت استاندارد، یک دغدغه همیشگی است. عدم وجود ادویه‌ها در دنیای غذاها می‌تواند یک معضل بزرگ باشد. ازاین‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک سری فاکتورها و فیلترها در زمان تهیه انواع خشکبار و ادویه را به یاد داشته باشید. برای این کار نخست به مرکزی که از آن ادویه را تهیه می‌کنید توجه فرمایید. در مورد هر نوع ادویه راهکارها و روش‌های زیادی وجود دارد که تشخیص دهید آیا کیفیت لازم را داشته و می‌تواند طعم و عطر غذای شما را دگرگون سازد.

در سرتاسر دنیا ادویه‌های گوناگونی وجود دارد و هرکدام از آن‌ها در یک خوراکی و غذا مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ادویه فست فود

خرید عمده ادویه فست‌فود

در صورتی که صاحب یک فست‌فود، رستوران، تهیه غذا، آشپزخانه و … هستید احتمالاً درگیر انتخاب ادویه با قیمت مناسب هستید. مطابق انتظار در این شرایط گرانی خرید هر چیزی سخت به نظر می‌رسد. اما اگر کمی دقت به خرج دهید. مراکز فروش زیادی هستند که در ازای اعتماد شما، تضمین بهترین قیمت، مناسب‌ترین کیفیت و اصالت را در اختیار شما قرار داده و در واقع باعث می‌شوند که شما به خرید حتی از راه دور اعتماد کنید. اولین موضوع در مورد خرید عمده ادویه فست‌فود عطر و بو، طراوت و تازگی آن است.

پس به سراغ مراکزی بروید که ادویه‌ها را به‌صورت مستقیم، با تاریخ مصرف و محدوده زمانی مشخص تهیه کرده‌اند، بسته‌بندی‌ها به‌صورت اصولی و کاملاً بهداشتی انجام شده. از یک‌سوی دیگر دخالت دست در هنگام بسته‌بندی می‌تواند ادویه را آلوده کند. این در مورد خرید عمده حادتر و مهم‌تر است.

روش تشخیص غلظت و کیفیت ادویه

مطابق نظر محققین ادویه‌ها ممکن است ترکیبی از چند نوع و یا یک نوع بی‌کیفیت و یا باکیفیت باشند. در این شرایط خریداران سردرگم می‌شوند. حتی کسانی که ادعا می‌کنند در این شرایط حرفه‌ای هستند نمی‌توانند در کوتاه‌مدت یک نوع ادویه باکیفیت را تشخیص دهند.

از یک‌سوی دیگر عده‌ای در مورد ادویه و خشکبار وسواس دارند و فکر می‌کنند که موارد خریداری شده توسط آن‌ها کیفیت لازم را ندارد. به‌هرحال راهکارها و روش‌های مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد آیا ادویه‌ای که شما تهیه کرده‌اید تازه و خشک است؟ به طور مثال ادویه‌هایی مانند فلفل سیاه و قرمز، مارچوبه، زردچوبه و… باکیفیت‌ها و استانداردهای خاصی در بازار عرضه می‌شوند. اما مسئله این است که در برخی شرایط شما واقعاً امکان تشخیص ادویه اصل از تقلبی را ندارید. چون افراد سودجو در این حوزه ادویه‌های کمی تازه‌تر را با ادویه تاریخ مصرف گذشته مخلوط می‌کنند.

رنگ ادویه اولین چیزی است که از سِر درون آن خبر می‌دهد. ادویه‌هایی مانند زردچوبه، فلفل قرمز و حتی دارچین نباید رنگی مایل به تیرگی و حالتی غیرعادی داشته باشند. یعنی شما می‌توانید با نگاه‌کردن به‌ظاهر ادویه‌ها تشخیص دهید که آیا مخلوط از چند نوع هستند؟ آیا ممکن است دخالتی انجام شده و ادویه‌ها با استفاده از دستگاه‌های خشک‌کن تغییر حالت داده شده باشند.

خرید-عمده-انواع-ادویه

خرید عمده ادویه جات رزگل

راهنما و شیوه نگهداری ادویه

موضوع دوم خشک و یک‌دست بودن ادویه و خشکبار می‌باشد. در هنگام خرید عمده ادویه مخلوط بهتر است که حتماً از فروشنده گارانتی تضمین کیفی و همین‌طور فاکتور فروش دریافت کنید. از او بخواهید که در صورت امکان تصویری از محصول تهیه کرده و در اختیار شما قرار دهد. اگر این امکان برای شما فراهم است با مراجعه حضوری از کیفیت آن اطمینان حاصل کرده و هم دست به خرید عمده بزنید.

البته نگه‌داری ادویه‌جات نیز قوانین خاص خود را دارد. اول این که تمامی ادویه‌ها باید در جای خشک و خنک، به‌دوراز رطوبت و حرارت مستقیم قرار بگیرند. حتی نور آفتاب نیز به‌مرورزمان سبب ازدست‌رفتن خاصیت اولیه این محصولات می‌شود. بهترین کار نگه‌داری ادویه‌ها در وکیوم های سربسته، ظرف‌های شیشه‌ای، فلزی می‌باشد. تا جای ممکن از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید. چون هم رنگ ادویه را به خود می‌گیرند و هم ادویه ممکن است در آن به دلیل واکنش‌های شیمایی با پلاستیک تغیری حالت دهد.

به‌طورکلی وقتی انواع ادویه‌جات آسیاب می‌شوند تا 6 ماه و دانه کامل و آسیاب نشده آن نیز تا مدت 12 ما قابل نگه‌داری است. پس از آن کم‌کم ادویه اصالت و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد. معمولاً یکی از مشتریان ثابت ادویه صاحبان رستوران‌ها، فست‌فودها و مراکز بزرگ تهیه غذا هستند. ازاین‌رو اگر خرید عمده ادویه فست‌فود و رستوران را دارید حتماً اطلاعات لازم را از فروشنده دریافت کنید و از او بخواهید محصولات را با تاریخ انقضاء مشخص در اختیار شما قرار دهد.

بایدها و نبایدهای نگهداری خشکبار و ادویه

عموماً در هنگام خرید عمده ادویه مخلوط پیشنهاد می‌شود که از فروشنده بخواهید درصد استفاده و نوع آن‌ها را به شما توضیح دهد. در واقع ادویه‌های مختلف به اشکال مختلف در بازار عرضه می‌شوند. در مورد تهیه خشکبار نیز به همین میزان وسواس داشته باشید. چون شباهت زیادی در نوع تهیه و نگه‌داری ادویه و خشکبار وجود دارد، حتماً تاریخ انقضای محصول را چک کرده و به عدم قرارگرفتن آن در معرض رطوبت دقت کنید. در بسیاری از موارد فروشندگان از رنگ‌های مصنوعی برای جلاء دادن و بهتر کردن ظاهر انواع خشکبار و آجیل استفاده می‌کنند. همین‌طور بیش از حد ارزان بودن یک محصول می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت کم آن باشد. در واقع هیچ‌گاه، هیچ ارزانی بی‌حکمت و دلیل نیست.

از یک‌سوی دیگر طراوت و تازگی خشکبار، مغز و دانه‌های آن یک راه اثبات به جهت کنترل کیفیت کل آن است. البته بازهم در هنگام عرضه خشکبار ممکن است فروشندگان چند نوع آن در درجه‌های مختلف را با هم مخلوط کنند. مشکلی که رخ می‌دهد این است که اگر یک مرکز معتبر را انتخاب نکنید. تفاوتی ندارد که هزینه زیادی صرف می‌کنید یا نه در نهایت شما به چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید و فقط بستری مناسب برای کلاه برداری خواهید بود.

تهیه ادویه‌جات بهداشتی

می‌دانیم که امکان شستشوی ادویه‌جات و همین‌طور خشکبار وجود ندارد. در نتیجه و در دوران کرونا و بیماری‌های عفونی حتماً باید به مسئله بهداشت توجه ویژه‌تری کنید. قیمت ادویه اولین فاکتور تعیین کیفیت آن در ایران است.

اثر این بیماری تا مدت‌ها روی سطوح و حتی مواد غذایی باقی می‌ماند. برای رستوران‌ها و فست‌فودها باید اولین دغدغه حفظ سلامت مشتری باشد. ضمن این که خاطرنشان شدیم که منشأ بیشتر ادویه‌ها مرتبط به خاک خواهد بود. در نتیجه ممکن است باکتری‌های غیرمفید و آلوده‌ای روی آن‌ها وجود داشته باشد. البته این در صورتی است که ادویه موردنظر اصالت و کیفیت لازم را نداشته باشد.