7 آذر 1400 02:46

ممکن است فکر کنید کف کثیفی که از لوله تخلیه ماشین لباسشویی خارج میشود و یا از لای درب ماشین خارج میشود چیز خیلی خوبی است. حقیقتا به میزان کنترل شده و معین چیز خوبی است. در واقع کف کردن مواد شوینده در ماشین لباسشویی باعث تمیز شدن لباسهای شما میگردد. به هر حال ماشین لباسشویی ها برای نگه داری حجم زیادی لباس و مواد شوینده طراحی شده اند تا بتوانند سریعا لباسها را تمیز کنند.

خاک و لجن و کثیفی ها یک فاکتور مهم برای همه افرادی است که به تازگی دارن با ماشین لباسشویی در خانه کار میکنند. شما باید بتوانید به میزان مناسبی مواد شوینده و لباس را در ماشین لباسشویی ریخته که هم بتواند لباسها را تمیز کند و هم باعث ایجاد لجن در لوله های فاضلاب ماشین نشود. توی این مقاله 6 دلیل مهم که درب ماشین لباسشویی شما و یا لوله فاضلاب ماشین لباسشویی لجن میگیرند و کثیف میشود را بررسی میکنیم.

1- استفاده از شوینده نامناسب

بیشتر ماشین های لباسشویی فروخته شده امروز “HE” یا واحدهای با کارایی بالا هستند. این بدان معنی است که آنها برای استفاده کمتر از آب و استفاده از مقدار کمتری صابون غلیظ طراحی شده اند. با این حال ، از آنجا که هنوز میلیون ها ماشین غیر HE استفاده می شود و تعدادی دیگر نیز در حال تولید هستند ، در حال حاضر دو نوع ماده شوینده در قفسه وجود دارد: شوینده لباسشویی معمولی و HE.

بسیار آسان است که به طور تصادفی مواد شوینده اشتباه را در فروشگاه تهیه کنید. اگر برای اولین بار با واشر HE هستید ، ممکن است متوجه نشده باشید که زمان تغییر مارک یا بطری معمول است. اگر واشر شما بیش از حد لجن زد ، بطری مواد شوینده و واشر خود را بررسی کنید. اگر واشر بگوید “HE” و شوینده اینطور نیست ، مشکل شما وجود دارد.

همچنین می توانید بیش از حد از مواد شوینده HE در یک واشر طبیعی استفاده کنید ، به خصوص اگر از مقدار نرمال (به جای مقدار کوچک درپوش) استفاده کنید. شوینده HE غلیظ است ، بنابراین استفاده از آن کمتر از مواد شوینده معمولی است.

 

2- استفاده زیاد از شوینده

کاملاً امکان دارد مقدار زیادی از هر نوع ماده شوینده را درون ماشین لباسشویی خود بریزید. برای هر بار لباسشویی ، واشر شما باید آب را با سطح مواد شوینده متعادل کند. مواد شوینده زیاد و آب کافی به جای شستشوی سریع و بدون لجن خالی برابر با لک های بزرگ صابون است. چه لباسشویی HE داشته باشید و چه ماشین لباسشویی استاندارد ، مراقب باشید که چه مقدار ماده شوینده درون فنجان می گذارید.

بیشتر اوقات ، می توانید کمی کمتر از آنچه که نشانگر “cap line” نشان می دهد شستشو دهید (با این وجود شرکت های مواد شوینده سعی می کنند مواد شوینده بیشتری بفروشند) اما هرگز چیزی بیشتر از خط کلاهک مشخص شده قرار ندهید. بیش از حد مواد شوینده منظم باعث لشکرکشی هر دستگاهی می شود ، و بیش از حد مواد شوینده HE می توانند به دلیل فرمول غلیظ به طور جدی از کنترل خارج شوند.

 

3- استفاده از شوینده های خیلی قدیمی

باور کنید یا نکنید ، واشر شما می تواند “حتی بیش از حد مقدار مناسب مواد شوینده اضافه کند”. این کار را با تجمع مواد شوینده انجام می دهد. انواع خاصی از ترکیبات آب و مواد شوینده می تواند منجر به تجمع در فنجان مواد شوینده یا درون خود سبد واشر شود. این تجمع مانده ای از صابون قدیمی را در سطوح داخلی ماشین لباسشویی شما باقی می گذارد. اگر صابون جمع شود ، با هم زدن واشر ، هنوز می توان آن را به داخل لباسشویی شما رها کرد.

این می تواند به هر بار شستشو صابون بیشتری نسبت به آنچه شما قصد افزودن داشت اضافه کنید ، که می تواند بیش از حد لجن هایی را که اکنون می بینید ایجاد کند. تجمع مواد شوینده بیشتر در خانه هایی دیده می شود که آب سختی می گیرند و همچنین آهک تولید می کنند.

راه حل تجمع مواد شوینده و مقیاس در داخل واشر شما یک محلول شستشوی سرکه است. دو تا چهار فنجان سرکه سفید در ماشین لباسشویی خود بریزید (یا از طریق لیوان های صابون خود) و سپس کل چیز را روی گرم کار کنید – بدون اینکه داخل آن لباسشویی باشد. اسیدیته سرکه به تجزیه مواد شوینده قدیمی و مقیاس کمک خواهد کرد. بار خالی همچنین تمام آن شوینده های قدیمی را بدون هیچ نوع شوینده یا لباس جدیدی فعال می کند تا روی آن لک شود.

 

4- مسدود بودن شلنگ تخلیه

گاهی اوقات ، فقط به این معنی است که لجن های کاملا طبیعی قادر به فرار از واشر شما قبل از اتمام چرخه شستشو نیستند. وقتی چیزی نتواند از واشر شما فرار کند یا شیلنگ تخلیه از بین برنده لجن است ، محل تخلیه در جایی است که مشکل شما در کمین است. ممکن است این شلنگ تخلیه باشد ، شاید تا شده یا زیر لباس زیر فراری باشد. همچنین ممکن است فاضلاب آن طرف واشر یا حتی فاضلاب زیر آن باشد. هرگونه گرفتگی در سیستم که از شستشوی آب شستشو در ماشین لباسشویی شما جلوگیری می کند ، می تواند منجر به طولانی شدن لجن شود.

ابتدا شلنگ تخلیه خود را بررسی کرده و هرگونه گرفتگی را برطرف کنید. سپس فاضلاب را فراتر از آن مار کنید تا مطمئن شوید که صاف است واشر خود را دوباره آزمایش کنید تا ببینید آیا بعد از روشن شدن هر دو عنصر تخلیه ، مشکل ادامه دارد یا خیر.

 

5- ایراد در پمپ تخلیه

اگر تخلیه شما مقصر نیست ، ممکن است پمپ تخلیه باشد. این موتور پمپ کوچکی است که آب خارج شده از وان را به داخل شلنگ تخلیه می مکد. اگر پمپ تخلیه شما مسدود یا خراب شود ، پس تخلیه واشر نمی تواند کار خود را انجام دهد. اگر تخلیه واشر شما نتواند وظیفه خود را انجام دهد ، پس از آن لجن های خاکی نمی توانند فرار کنند و ممکن است وقتی چرخه به طور رسمی تمام می شود واشر خود را پر از لجن کنید.

پشت ماشین لباسشویی خود را باز کنید تا پمپ تخلیه را بررسی کنید. خطوط هر جوراب مسدود شده را پاک کرده و مهر و موم ها را بررسی کنید. برای تأیید اینکه آیا پمپ تخلیه هنوز کارایی دارد ، از یک مولتی متر استفاده کنید ، سپس همه چیز را دوباره کنار هم قرار دهید و بار آزمایشی دیگر لباس را اجرا کنید. اگر پمپ تخلیه خراب است یا واکنش نشان نمی دهد ، قبل از جمع آوری مجدد واشر آن را تعویض کنید.

 

6- کیفیت آب لوله کشی

در آخر ، بیایید با آب نرم صحبت کنیم. 90٪ خانه های آمریکایی دارای آب سخت هستند – این مواد معدنی موجود در آب است که پوست شما را خشک می کند ، بقایای سفید روی آن باقی می ماند و از لجن صابون با حداکثر توانایی جلوگیری می کند. ما عادت کرده ایم که صابون هایمان کمی کم مصرف شوند. با این حال ، 10 درصد خوش شانس خانه های آمریکایی آب نرم دارند – بدون مواد معدنی سخت که مواد شوینده را از لجن نگه می دارد. اگر اخیراً به خانه ای نقل مکان کرده اید که به طور طبیعی از آب نرم استفاده می کند – یا خانه ای که نرم کننده آب نصب کرده است – ممکن است عادت نکنید قدرت جدید صابون در آب بدون مواد معدنی سخت. ممکن است لازم باشد که حدود 3/4 صابون (از جمله مواد شوینده لباس) را که معمولاً به دلیل بهبود قدرت لجن در یک خانه آب نرم استفاده می کنید ، شروع کنید.

 

 

نکته پایانی

 

ما در گروه بازرگانی تجاری رزگل سعی کرده ایم با توجه به انواع ماشین لباسشویی های موجود در بازار ایران و شناخت کافی نسبت به این صنعت بهترین و به روز ترین محصولات شوینده ویژه ماشین لباسشویی و شستشوی خانگی را تامین کند. این سفارشات میتواند به صورت عمده یا جزئی برای خانواده های محترم ایرانی و یا ادارات و سازمانها تامین شود.

پخش رزگل با استفاده از انبارهای موجود در سطح شهر تهران و استفاده از شبکه حمل و نقل اختصاصی امکان تحویل سریع سفارشات عمده را دارا است و سعی کرده در حداقل زمان ممکن تمام نیازهای شهروندان و هم میهنان عزیز را مرتفع نماید.

حهت خرید خرده میتوانید وب سایت تام مارکت را دنبال کنید.

 

حهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر پخش رزگل تماس حاصل فرمایید