7 آذر 1400 05:45

به طور متوسط روزانه 21000 برگه دستمال توالت در کشور مصرف میشود- که چیزی در حدود 23 زمین فوتبال رو میشه با این میزان دستمال فرش کرد. پس جای تعجب ندارد که تولید کنندگان دستمال توالت میخواهند شما به این حجم مصرف اضافه کنید.

از آنجا که تعداد برگه های موجود در هر رول دستمال توالت میتواند در برندهای مختلف متفاوت باشد،ما به شما پیشنهاد میکنیم به هنگام خرید به میزان موجود در هر رول که روی هر بسته درج شده دقت کنید. این موضوع اولین کمک برای خرید بهینه با به شما میکند. همچنین ممکن است شما ترجیح بدهید از برگه های کمتر با تعداد لا بیشتر استفاده کنید مثلا به جای 100 برگ دولا از 70 برگ 3 لا استفاده کنید.

ما برندهای مختلف موجود در بازار را بررسی کردیم و متوجه شدیم نیازی نیست شما هزینه زیادی برای رولهای دستمال توالت سنگین و خیلی نرم پرداخت کنید، در عین حال که برندهای ارزان تر کیفیت متوسطی دارند.

دستمال توالت

تفاوتها در برندهای مختلف دستمال توالت

ما برندهای مختلف موجود در بازار رو با توجه به نرمی، مقاومت و میزان جذب آب آنها بررسی کردیم.

مسائل مربوط به تیشو

وقتی صحبت از دستمال توالت میشود نام و برند خیلی معنا ندارد. ما پس از بررسی 20 مدل مختلف موجود در بازار متوجه شدیم آنهایی که گفته میشود خیلی نرم هستند واقعا خیلی نرم نبودند، آنهایی گه گفته بودند خیلی مقاوم هستند واقعا نبودند و حتی آنهایی که نوشته بودند خیلی اقتصادی واقعا در عمل خیلی اقتصادی نبودند. اینجا چند نکته را باید در ذهن داشته باشید:

رولهای دستمال توالت در حال کوچک شدن هستند

ما چندین مورد دستمال تولید شده در طی سالهای 1390 تا 1398 را بررسی کردیم و تعداد ورقهای موجود در آنها را مقایسه کردیم، معیار ما استفاده از بسته های دو قلو بودند که یک بررسی یکسان را داشته باشیم. طی این تحیق متوجه شدیم که وزن خالص محصولات طی این سالها کمتر شده است و به طور خلاصه میتوان گفت این محصولات روز به روز کوچکتر شده اند.

تعداد رولها در هربسته در حال افزایش است

حتی در حالتی که شرکتها وزن خالص هر رول را کمتر میکنند، اما تعداد رولها در هر بسته رو به افزایش است . به صورتی که امروزه بسته های 4 قلو، 6 قلو و حتی 12 و 24 قلو در بازار موجود هست. این موضوع باعث میشود امر مقایسه و خرید را سخت تر کند. همچنین باعث میشود خریدار به صورت تصادفی از یک برند خرید کند صرفا به خاطر تعداد رولهای بیشتر در هر بسته.

مراقب دستمال های مرطوب باشید

روی بسته بندی برخی از دستمالهای مرطوب نوشته شده که برای فاضلاب و تانکهاب سپتیک مناسب است و مشکلی ایجاد نمیکند. اما ما با توجه به تجربه های قبلی میگوییم هیچ دستمال مرطوبی نمیتواند برای فاضلاب مشکل ایجاد نکند. در آزمایش ما 10 دقیقه طول کشید تا یک تکه دستمال مرطوب کوچک در یک تانک حاوی آب حل شود. برخی از مدلهای دستمال مرطوب حتی پس از یک شبانه روز نیز حل نشدند. اگر از دستمال مرطوب استفاده میکنید آنها را در سطل آشغال بیاندازید و در فاضلاب رها نکنید.

مکانی برای نگه داری

همیشه سعی کنید از کوپنهای خود در هنگام خرید استفاده کنید و گول قیمت های درج شده روی بسته را نخورید. همیشه از ماشین حساب موبایل خود برای محاسبه اینکه آیا یک بسته 24 رول دستمال توالت به صرفه تر از 6 رول هست استفاده کنید، در نظر داشته باشید مکان نگه داری مورد نیاز برای بسته 24 قلو دستمال توالت خیلی زیاد است.

ویژگیهایی که باید در نظر بگیرید

تفاوتها در دستمالهای توالت میتواند خیلی ناچیز باشد. برخی از مصرف کنندگان برخی از ویژگیهای خاص را به دیگران ترجیح میدهند. حفظ تعادل در نرمی بزرگترین چالش تولید کنندگان است، به خصوص برای آن دسته از دستمال کاغذی هایی که از مواد بازیافتی تولید میشوند. در اینجا ویژگی های کاغذ توالت را باید در نظر بگیرید.

فاقد کلر

در تولید دستمالهای بازیافتی از کلر برای سفید شدن استفاده میشود که این موضوع باعث میشود دستمال کاغذی برای محیط زیست مضر باشد.

تعداد لایه ها

به طور معمول دستمال توالت دارای 1 تا 4 لایه است. به طور معمول 2 لایه بیشترین طرفدار را دارد.

تعداد ورق در هر رول

این موضوع به طور معمول توسط تولید کننده روی هر بسته نوشته شده است و یا وزن هر بسته مشخص میشود.

نرمی و لطافت

این عنصر اصلی است که تمامی مصرف کنندگان آن را کنترل میکنند.

استحکام

مقاومت یک برگ دستمال در برابر پارگی و سوراخ شدن.

عمده فروشی آنلاین تام مارکت

چه گونه خرید کنیم

ما در سایت تام مارکت انواع مختلف دستمال های توالت از برندهای مختلف موجود در بازار را محیا کردیم تا شما هموطنان گرامی بتوانید بعد از مقایسه بهنرین و مقرون به صرفه ترین خرید را انجام دهید. جهت آشنایی با این محصولات لطفا به صفجه محصولات سلولزی ما سر بزنید.

از آنجا که تام مارکت به صورت مستقیم با تولید کنندگان در تماس است، ما راهکارهای متنوعی برای بازرگانان و صادرکنندگان محصولات سلولزی نیز محیا کرده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.